MGM Cunostintelor- Manga G & Somkereki A
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

EVENIMENT. Colecţionari de artă din Cluj, expun la târg în Oradea

5 participanți

In jos

EVENIMENT. Colecţionari de artă din Cluj, expun la târg în Oradea Empty EVENIMENT. Colecţionari de artă din Cluj, expun la târg în Oradea

Mesaj Scris de Admin Lun Oct 13, 2014 6:27 am

Potrivit administratorului galeriei, Nagy Robert, la târg vor fi prezenţi în jur de 30 de colecţionari din Oradea, Timişoara, Arad, Satu Mare, Cluj-Napoca, dar şi din Debreţin şi Budapesta, care vor veni numai cu lucruri vechi, originale.

“Am fost în foarte multe târguri de antichităţi din ţară şi străinătate, unde am constatat că se aduc foarte multe copii, iar cei care nu ştiau să facă diferenţa aveau numai de pierdut”, a spus dezamăgit patronul galeriei, menţionând că la târgul organizat de el duminică vor fi expuse numai lucruri autentice.

în plus, târgul va beneficia şi de prezenţa criticului şi istoricului de artă Jurecsko Laszlo, din Budapesta, specializat în picturi, respectiv a criticului de artă dr. Ramona Novicov, expert în artă modernă, care vor putea certifica originalitatea pânzelor expuse, arată Agerpres.
EVENIMENT. Colecţionari de artă din Cluj, expun la târg în Oradea Topic_12

Sursa:http://ziuadecj.realitatea.net/eveniment/eveniment-colectionari-de-arta-din-cluj-expun-la-targ-in-oradea--16443.html

Admin
Admin

Mesaje : 12
Data de înscriere : 13/10/2014

https://manga-somkereki.forumgratuit.ro

Sus In jos

EVENIMENT. Colecţionari de artă din Cluj, expun la târg în Oradea Empty Re: EVENIMENT. Colecţionari de artă din Cluj, expun la târg în Oradea

Mesaj Scris de Admin Lun Oct 13, 2014 6:27 am

Am participat si eu la expozitie.

Admin
Admin

Mesaje : 12
Data de înscriere : 13/10/2014

https://manga-somkereki.forumgratuit.ro

Sus In jos

EVENIMENT. Colecţionari de artă din Cluj, expun la târg în Oradea Empty Re: EVENIMENT. Colecţionari de artă din Cluj, expun la târg în Oradea

Mesaj Scris de dundy Lun Noi 10, 2014 10:50 pm

Ma bucur ca sunt membru al acestui grup, eu am ratat expozitia, pentru ca nu am avut suficiente informatii. Asta nu se va repeta doarece pe acest forum tot ne va anunta cineva, daca se vor mai organiza astfel de expozitii.

dundy

Mesaje : 4
Data de înscriere : 08/11/2014

Sus In jos

EVENIMENT. Colecţionari de artă din Cluj, expun la târg în Oradea Empty Re: EVENIMENT. Colecţionari de artă din Cluj, expun la târg în Oradea

Mesaj Scris de roxyart Lun Noi 10, 2014 10:57 pm

Da, ai ratat ceva spectaculos. Sa speram ca nu se va mai intampla... Eu daca aflu ceva, sigur va voi anunta.
O zi faina sa aveti.

roxyart

Mesaje : 7
Data de înscriere : 08/11/2014

Sus In jos

EVENIMENT. Colecţionari de artă din Cluj, expun la târg în Oradea Empty Re: EVENIMENT. Colecţionari de artă din Cluj, expun la târg în Oradea

Mesaj Scris de lorand_79 Lun Noi 10, 2014 11:10 pm

Am fost si eu...
Daca forumul exista atunci poate ne cunosteam chiar personal...ce pacat. Dar vor mai fi sigur alte ocazii de ganul asta..

lorand_79

Mesaje : 4
Data de înscriere : 08/11/2014

Sus In jos

EVENIMENT. Colecţionari de artă din Cluj, expun la târg în Oradea Empty Re: EVENIMENT. Colecţionari de artă din Cluj, expun la târg în Oradea

Mesaj Scris de gabriela.manga72 Lun Noi 10, 2014 11:17 pm

Urmeaza un alt eveniment important de acest gen. Cand voi avea suficiente informatii le voi impartasii cu voi.
O zi buna va doresc.

gabriela.manga72
Admin

Mesaje : 7
Data de înscriere : 30/10/2014

Sus In jos

EVENIMENT. Colecţionari de artă din Cluj, expun la târg în Oradea Empty Re: EVENIMENT. Colecţionari de artă din Cluj, expun la târg în Oradea

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum